هنرمندان هرمزگانی کم از پایتخت‌نشین‌ها نیستند

هنرمندان هرمزگانی کم از پایتخت‌نشین‌ها نیستند


«خواننده‌های پایتخت‌نشین به‌واسطه تولید و انتشار کلیپ و تبلیغات گسترده در فضای مجازی به‌ طور حتم شناخته‌شده‌تر و با اقبال عمومی بیشتری مواجه می‌شوند و فرصتی برای عرض‌اندام هنرمندان بومی نیست اما درخصوص اجرای فنی باید گفت هنرمندان هرمزگانی چیزی کمتر از هنرمندان پایتخت‌نشین ندارند.»

خواننده گروه موسیقی «گامبرون» این جملات را بیان می‌کند. این گروه موسیقی پس از مدت‌ها، قرار است ۲۳ اسفند ماه در تالار شهید آوینی بندرعباس به روی صحنه برود.

احمد قائد، خواننده این گروه در گفت‌وگویی با ایسنا، با بیان اینکه از سال ۸۴ دیگر اجرای کنسرت نداشتیم، افزود: از اعضای گذشته گروه گامبرون تنها بنده و احمد پاداش حضور داریم و سایر اعضا نیز نیروهای جدید، جوان و با انگیزه هستند.

قائد با اشاره به اینکه پس از روی کار آمدن دولت نهم شرایط کار برای موسیقی در آن سال‌ها سخت شد، اظهار کرد: پس از مهیا شدن شرایط و ایجاد فضای باز موسیقی، متأسفانه گروه گامبرون دیگر از هم پاشیده شده بود و هر یک از اعضای گروه درگیر امورات شخصی خود بودند و جمع شدنمان کنار یکدیگر کمی سخت شده بود.

وی با بیان اینکه به این نتیجه رسیدیم از نیروهای جوان استفاده و بار دیگر گروه گامبرون را احیا کنیم، اضافه کرد: هشت ماه متوالی و مداوم تمرین و تلاش کردیم تا بتوانیم بار دیگر علاقه‌مندان حضور متفاوتی از گروه گامبرون را شاهد باشند.

قائد با اشاره به اینکه در کنسرت ۲۳ اسفندماه دو قطعه جدید فارسی، دو کار اسپانیایی و پنج قطعه هرمزگانی اجرا می‌کنیم، اضافه کرد: همچنین در این کنسرت یک کار متفاوت محلی هرمزگان با سبک زار نیز اجرا می‌شود که به‌طور حتم مورد استقبال علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

خواننده گروه گامبرون خاطرنشان کرد: باید در اسفندماه اجرا می‌کردیم تا انگیزه اعضای گروه فروکش نکند و مجبور شدیم در میان کنسرت‌های پرطرفدار به روی صحنه برویم.

قائد با بیان اینکه از سال آینده فعالیت خود را قوی‌تر و گسترده‌تر انجام و با توجه به پیشنهادات انجام‌شده از شهرستان‌هایی همچون تهران، تبریز و شیراز به‌طور حتم خبرهای خوبی از گروه گامبرون به نمایندگی از استان هرمزگان خواهید شنید، اظهار کرد: تاکنون استقبال خوبی از سوی مردم شده و روند فروش بلیط مناسب است و در صورت اتمام سانس اول، احتمال باز شدن سانس دوم وجود دارد.

خواننده گروه گامبرون با بیان اینکه هنرمندان بومی همواره تنها و بدون حامی بوده‌اند، اضافه کرد: سعی داریم در اجراهای خود به کارهای تلفیقی با استفاده از تمامی ریتم‌ها جنوب و لاتین بهره ببریم و به همین دلیل نه‌تنها در هرمزگان بلکه کشور از تنها گروه‌هایی هستیم که اجرای لاتین می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه از ابتدایی که گروه گامبرون را تشکیل دادیم هدفمان حضور هنرمندان بومی بود که خوشبختانه امروز شاهد هستیم تمامی اعضای گروه هرمزگانی و از کسانی هستند که در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت، تصریح کرد: در سال ۷۹ با حضور وهاب وجدانی و احمد پاداش گروه گامبرون تشکیل و در سال ۸۱ اولین اجرا و سال ۸۴ دومین و آخرین اجرای خود را به روی صحنه بردیم و از آن پس دیگر کنسرتی برگزار نکرده‌ایم.

قائد با بیان اینکه موسیقی هرمزگان اکنون رو به پیشرفت است و جا دارد همچنان در مسیر صعودی حرکت کند زیرا از ریتم خاص و غنی برخوردار است، اظهار کرد: یکی از دلایلی که هنرمندان از شهرستان به پایتخت می‌روند و علی‌رغم وجود شرایط مناسب با موفقیتی همراه نمی‌شوند اجرای تکراری و مشابه است.

وی با اشاره به اینکه تا کسی یا گروهی نتوانند اجرایی متفاوت و حقیقی خود را به اجرا درآورد مورد استقبال قرار نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: با تقلید کردن، هنرمند به‌جایی نمی‌رسد و به‌طور حتم پس از مدتی از اقبال عمومی خارج و با شکست روبه‌رو خواهد شد.

خواننده گروه گامبرون در پایان با بیان اینکه اعضای گروه شبانه‌روزی تلاش کردند و خیلی‌ها تصور می‌کردند موفق نخواهیم شد چون سبک‌کاری‌مان متفاوت بود، تصریح کرد: اما توانستیم با ریتم‌های خاص هرمزگان و کارهای تلفیقی، قطعاتی ایجاد کنیم که به‌طور حتم مورد اقبال عمومی قرار خواهد گرفت و نتیجه تلاش شبانه‌روزی خود را خواهیم گرفت.

به گزارش ایسنا، اعضای گروه موسیقی “گامبرون” را در کنسرت ۲۳ اسفندماه در تالار شهید آوینی بندرعباس احمد پاداش (تنظیم‌کننده قطعات و رهبر ارکستر)، میثم حجازی (گیتار)، احمد قائد (خواننده)، سیاوش زارعی (گیتار آکورد)، ولید عتیق‌زاده (گیتار)، محسن دریایی (درامز)، ماهان احمدی (پرکاشن)، بهنام بهمنی (تومبا)، مسعود راستی (ادوات) و رضا جعفری (گیتار باس) تشکیل می‌دهند.

 

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *