محسن غلامی «بهار رویاها» را منتشر کرد

محسن غلامی «بهار رویاها» را منتشر کرد


محسن غلامی کتاب «بهار رویاها» که شامل قطعاتی برای سنتور است را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، مجموعه حاضر بر اساس اجرای آلبوم «بهار رویاها» است که این آلبوم پیش از این در سال ۹۱ به صورت دونوازی سنتور و تنبک منتشر شده است.

محسن غلامی در این باره گفت: در آلبوم این کتاب مجموعا هشت قطعه درقالب پیش درآمد و چهار مضراب به صورت کوک‌های انتقالی اجرا شده و نتهای کتاب با اجرای آلبوم مطابقت دارند؛ اما کوک اصلی اجرا شدۀ قطعات به صورت انتقالی در گامهای دیگر است.

وی افزود: بخش اول قطعات در دستگاه نوا (فا) و دستگاه شور (دو) بوده که قطعۀ «سحر» و «غریب و مه» در دستگاه شور و «چهار مضراب نیزار» در دستگاه نوا ساخته و اجرا شده است. بخش دوم این مجموعه در دستگاه شور (می) و دستگاه نوا (لا) اجرا شده است. قطعات این قسمت، «ترانه غم انگیز» (شروع قطعه با الهام از آهنگ قایقرانان رود ولگا) و «چهار مضراب سکوت دشت» در دستگاه نوا (سل و دو) و قطعه «سمر» و «چهار مضراب رنگین کمان» در دستگاه شور است.

این نوازنده و مدرس سنتور ادامه داد: به مانند کتاب‌های قبلی یک سری از آثار منتشر نشده نیز به بخش دوم کتاب اضافه شده که حدود پانزده قطعه هستند. بیشتراین قطعات به صورت چهار مضراب دردستگاه‌های نوا و شور تهیه و تنظیم شده‌اند و هدف از گردآوری این بخش از کتاب، بالا بردن سطح و توان نوازندگی هنرجویان در فراگیری تکنیک‌های اجرایی و پاساژها است. امیدوارم مجموعۀ حاضر برای هنرجویان و هنرآموزان مفید واقع شود.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *