مجید کیانی، رئیس گروه موسیقی فرهنگستان هنر شد

مجید کیانی، رئیس گروه موسیقی فرهنگستان هنر شد


http://musiceiranian.ir/گروه موسیقی فرهنگستان هنر با ریاست عبدالمجید کیانی، عضو پیوسته این فرهنگستان آغاز به کار می‌کند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، طی احکامی جداگانه از سوی علیرضا اسماعیلی (سرپرست این فرهنگستان)، گروه موسیقی با ریاست سید عبدالمجید کیانی هندی (مدرس موسیقی ایرانی، نوازنده سنتور و از چهره‌های ماندگار این عرصه)، فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

کیانی دارای نشان عالی دولتی در بخش فرهنگ و هنر کشور است که عضویت در شورای عالی یونسکو در ایران، مدیریت مرکز حفظ و پژوهش موسیقی ایران و همچنین مدیریت گروه موسیقی دانشکده هنرهای زیبا در سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۹ را در کارنامه فعالیت‌های خود دارد و تاکنون چندین کتاب و مقاله پژوهشی از او منتشر شده است.

شاهین فرهت (عضو پیوسته فرهنگستان هنر و دکتری آهنگسازی از دانشگاه استراسبورگ فرانسه)، نیز به عنوان عضو دائم این گروه منصوب شد.

http://musiceiranian.ir/همچنین محمدسعید شریفیان (دکترای فیزیک صوت و موسیقی الکتروآکوستیک دانشگاه پادوا ایتالیا)، داریوش طلایی (عضو هیئت علمی گروه موسیقی دانشگاه تهران)، علی‌اصغر بیانی (مدرس موسیقی در دانشگاه تهران) و کاوه خورابه (پژوهشگر عرصه موسیقی) به مدت دو سال به عضویت این گروه درآمدند.

احمد صدری نیز طی حکمی دیگر به عنوان قائم مقام و دبیر گروه موسیقی فرهنگستان هنر انتخاب شد.

مطالب پربازید

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *