علی بهرامی‌فرد «پرواز» را منتشر کرد

علی بهرامی‌فرد «پرواز» را منتشر کرد


همزمان با آغاز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

علی بهرامی‌فرد «پرواز» را منتشر کرد

«پرواز» تازه‌ترین اثر علی بهرامی‌فرد همزمان با آغاز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، توسط انتشارات مانوش منتشر شده و از امروز در دسترس علاقه مندان موسیقی ایرانی است.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، کتاب «پرواز» دومین جلد از مجموعه «سایه» است که اتودهای ملودیکی برای نوازندگان دوره متوسطه و عالی سنتور ارائه می‌دهد.

علی بهرامی‌فرد، آهنگساز، نوازنده سنتور و مدرس دانشگاه، که پیشتر نیز کتابهایی را برای علاقمندان ساز سنتور تالیف کرده است هدف از انتشار این مجموعه را اینگونه بیان می‌کند :« به منظور تقویت المانهای تکنیکال از قبیل آرپژ، پاساژ، جفت آرپژ، اجرای بافتهای هوموفونیک و پلیفونیک، کنترل نوانسهای متنوع، اجرای مترها و ریتمهای متنوع و نامتعارف، فیگورهای مضرابی قرینه و غیرقرینه، افزایش و تساوی قابلیتهای هر دو دست در اجرای خطوط کنترپوانتیک و اجرای تونالیته‌های نامتعارف، بیان صحیح روباتو، تقارن عبارات درچهارمضرابهای وفادار به سبک سنتی در تقابل با عدم تقارن عبارات در ضربیها و چهارمضرابهای معاصر، ریتمهای متقاطع و قرضی و … مجموعه «سایه» تألیف شده است».

ضمنا بخش مفصلی از جلد دوم پرواز، در واقع نخستین تالیف و آهنگسازی آموزشی، مشخصا برای تکنوازی سنتور ۱۱ خرک بوده و دربرگیرنده مجموعه قطعاتی برای این نوع از سنتور است.

بهرامی‌فرد کتاب «پرواز» را به کیهان کلهر، نوازنده نام‌دار کمانچه، تقدیم کرده است. این مدرس و نوازنده سنتور، پیش از این علاوه بر آلبومهای متعدد صوتی و تصویری برای تکنوازی سنتور و یا همنوازی و گروه‌نوازی موسیقی ایرانی، کتابهایی نیز منتشر شده و در اختیار نوازندگان سنتور قرار داده است. که از جمله عباتند از : جلد اول مجموعه سایه (شامل اتودهای تکنیکال برای ساز سنتور)، فراق (مجموعه دونوازی سنتور در بیات اصفهان و چهارگاه) و چشم‌انداز (پارتیتور قطعاتی برای گروه‌نوازی سنتور).

«پرواز» جلد دوم، از مجموعه «سایه»، توسط نشر مانوش در ۱۰۰۰ نسخه به قیمت ۲۷۰۰۰ تومان منتشر شده و از امروز در دسترس علاقمندان قرار دارد. همچنین نشر مانوش در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در سالن شبستان، راهرو ۲۸، غرفه ۳۶ پذیرای علاقمندان این کتاب است.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *